بالاترین قیمت سنگ آهن در یک سال اخیر!

بالاترین قیمت سنگ آهن در یک سال اخیر!

 بازار سنگ آهن به لطف بازارهای فیوچرز و رشد قیمت های بازار نقدی  به حمایت از اقتصاد جهانی ادامه داده است. قیمت به بالاترین سطح یک سال اخیر رسیده است که نشان دهنده ی تاثیرپذیری این ماده ی اولیه فولاد از نگرانی های محدودیت عرضه و امید به بهبود تقاضا است.


به گزارش فولاد ایران،  آخرین قیمت قرارداد تحویل سپتامبر در بورس دالیان 101.4 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده که نسبت به آغاز سال جاری میلادی 25.2 درصد رشد داشته است. در بازار نقدی نیز سنگ آهن خلوص 62 درصد 97.3 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد که البته پیش از آن به حدود 98 دلار هم رسیده بود. این بالاترین قیمت 8 ماه اخیر بوده است. قیمت سنگ آهن در بازار نقدی 6.7 درصد نسبت به اواخر سال 2019 بالا رفته و سنگ آهن را بین کومودیتی های دیگر دارای بهترین عملکرد ثبت نمود. اغلب آن ها با شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا ، کاهش قیمت های شدید داشته اند چرا که اقتصاد جهانی دچار رکود گردید.


حال نگرانی از شیوع شدیدتر کرونا در برزیل و کاهش عرضه و در نتیجه افت صادرات دومین صادرکننده بزرگ سنگ آهن دنیا به کمک قیمت ها آمده است. در واقع برزیل در حال حاضر جزء کشورهایی است که بدترین وضعیت را از نظر پاندمی کووید 19 دارد. صادرات استرالیا هم به نظر می رسد در ماه می کاهش داشته باشد. برآورد شده صادرات ماه می 64.6 میلیون تن باشد که نسبت به 75.6 میلیون تن آوریل و 7.9 میلیون تن مدت مشابه سال قبل کمتر خواهد بود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *