رشد تولید فولاد در ایران علیرغم کاهش تولید جهانی و افزایش قیمت سنگ آهن

خبر رشد تولید فولاد

رشد تولید فولاد در ایران علیرغم کاهش تولید جهانی و افزایش قیمت سنگ آهن

طبق آمار انجمن جهانی فولاد، تولید جهانی فولاد خام طی ماه میلادی گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع پاندمی ویروس کرونا کاهش پیدا کرد، اما تولید در ایران افزایش داشت و در مقابل کرونا کوتاه نیامد.

به گزارش روزگار معدن به نقل از ایسنا، آمار انجمن جهانی فولاد (ورلد استیل) نشان داد که تولید فولاد خام در ۶۴ کشور عضو این گروه طی ماه مه ۸.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به ۱۴۸.۸ میلیون تن رسید. تولید فولاد خام در خاورمیانه طی ماه میلادی گذشته ۷.۳ درصد بر مبنای سالانه کاهش داشت و به ۳.۱ میلیون تن رسید اما ایران برخلاف این روند پیش رفت و تولیدش با ۸.۹ درصد افزایش، به ۲.۳۵ میلیون تن رسید.

ورلد استیل خاطرنشان کرده که آمار ماه مه ۲۰۲۰بر مبنای برآوردهای صورت گرفته در بحبوحه بحران شیوع ویروس کرونا اعلام شده و ممکن است با به‌روزرسانی آمار تولید در ماه آینده، هدف بازبینی قرار گیرد.

تولید فولاد چین هم در این ماه برای دومین ماه متوالی رشد کرد و به ۹۲.۳ میلیون تن رسید. تولید این کشور پس از این که در مارس کاهش داشت، در آوریل ۰.۲ درصد رشد کرد. تولید فولاد خام کشورهای آسیایی در ماه مه در مجموع ۳.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۱۳.۵ میلیون تن رسید. هند که دومین تولیدکننده بزرگ آسیایی است، در ماه مه ۵.۸ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹.۱ درصد کاهش داشت.

تولید فولاد در اتحادیه اروپا در ماه مه ۱۰.۵ میلیون تن برآورد شد که ۲۶.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت. تولید کشورهای مشترک المنافع در همین مدت با ۷.۶ درصد کاهش، به ۸.۲ میلیون تن رسید. در همین حال تولید ترکیه با ۲۵.۸ درصد کاهش، به ۲.۳ میلیون تن رسید.

این در حالیست که قیمت سنگ آهن صعودی بوده است.

به گزارش دنیای معدن، قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با 1دلار افزایش 102.5دلارمعامله شد. سنگ آهن عیار ۶۵ درصد با همین میزان افزایش115دلارمعامله شد.

شمش فولاد درچین 2.09-دلارکاهش 479.76دلارمعامله شد.

شمش روی با 18-دلار کاهش 2052
دلار قیمت خورد.

زغال سنگ با 1 دلار افزایش 103دلارمعامله شد.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *