قیمت‌گذاری تولیدات فولادی بر مبنای ارز نیمایی

قیمت‌گذاری تولیدات فولادی بر مبنای ارز نیمایی

معاونان وزیر صنعت رای دادند که فرمول قیمت گذاری تولیدات فولادی و عرضه محصولات ( داخل و صادرات) بر مبنای ارز نیمایی با فرمول جدید ستاد تنظیم بازار برای هر یک از محصولات مورد محاسبه باشد.

به گزارش روز دوشنبه شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، در جلسه مشترک چهار نفر از معاونان در زمینه نحوه محاسبه قیمت گذاری محصولات فولادی تصمیم‌گیری شد و موضوع بازنگری ابلاغیه قیمت تولیدات زنجیره فولاد بحث و تبادل نظر شد.

برپایه این جلسه، کمیته تخصصی تولیدات فولادی با حضور داریوش اسماعیلی «معاون امور معادن و صنایع معدنی »، مهدی صادقی نیارکی «معاون امور صنایع»، محمدرضا کلامی «سرپرست معاونت بازرگانی داخلی» و عباس تابش « رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان» برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست بر روی بازنگری مجدد در سیاست‌های مربوط به قیمت گذاری محصولات فولادی به نحوی که منجر به افزایش در میزان تولید و صادرات و توجه به محصولات پایین دستی بشود، بحث و ‌تبادل نظر شد و مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

بر اساس نقشه راه معدن، امسال میزان تولید شمش فولادی باید به ۳۳ میلیون تن برسد که بیشترین میزان تولید در طول فعالیت این صنعت محسوب می‌شود، ضمن اینکه برای سال ۹۸ دستیابی به ۳۱ میلیون تن هدفگذاری شده بود که بیش از ۲۷ میلیون تن محقق شد.
آمار اعلامی از عملکرد نخستین ماه سال ۹۹ توسط فولاد سازان از سوی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران هم حاکی از دستیابی به بیش از ۲.۳ میلیون تن شمش فولادی است.

منبع: تهران-ایرنا

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *