قیمت میلگرد

میلگرد 16 آجدار نیشابور نمونه‌ای از میلگردهایی است که شرکت فولاد خراسان تولید می‌کند. این سایز میلگرد از متداول‌ترین میلگردهایی است که در صنعت ساختمان کاربرد دارد. برای تهیه و خرید این میلگرد می‌توانید با مشهد فولاد توس در تماس باشید. ما در مشهد فولاد توس خدمات فروش و ارسال میلگرد را در سراسر ایران و  خارج از ایران ارائه می‌دهیم و برای دریافت آن می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

قیمت میلگرد 16 نیشابور در کارخانه

آخرین تغییرات: ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۷/۵


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)آنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 16 نیشابورشاخه آجدار12 متری10519A324,010

قیمت میلگرد 16 نیشابور در انبار مشهد

آخرین تغییرات: ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۷/۵


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)کارخانهآنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 16 آجدارشاخه 12 متری10519میلگرد نیشابورA324,650

مشخصات میلگرد 16 نیشابور

یکی از مواردی که هنگام خرید میلگرد 16 آجدار نیشابور مهم تلقی می‌شود، آشنایی کامل با مشصخات میلگرد نیشابور است. اگر می‌خواهید انتخابی هوشمندانی داشته باشید نیاز است از تمامی ویژگی‌های این میلگرد شناخت کافی داشته باشید. در جدول زیر مشخصات میلگرد 16 نیشابور را قرار داده‌ایم:

قطر میلگرد ۱۶ آجدار نیشابور ارتفاع آج عرضی طول آجر عرضی قطر بیرونی گام ارتفاع آج طول آج
استاندارد رواداری  استاندارد رواداری
۱۵

۰/۳+

۰/۵-

۱/۵ ۰/۵ ± ۱/۵ ۱۸ ۸ ۱/۵ ۲

 

ظرفیت تعداد بندیل در  هر ماشین

تعداد شاخه میلگرد  16 در هر ماشین ظرفیت تعداد بندیل در  هر ماشین ظرفیت  هر ماشین نوع ماشین
1155 11بندیل 22 تن 1 تریلی
1575 7.5 بندیل 15 تن کامیون 10 چرخ یا جفت
525 5بندیل 10 تن کامیون 10 تن
420 4 بندیل 8 تن کامیون 911
210 2 بندیل 4 تن خاور
105 1 بندیل 2 تن نیسان

نحوه ساخت میلگرد آجدار 16 نیشابور

ساخت میلگرد 16 نیشابور توسط نورد گرم انجام می‌شود. برای تولید میلگرد آجدار شمش‌های فولادی تهیه شده و سپس در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند تا ذوب شوند و برای قرار گرفتن در کوره هدایت می‌شوند.

وظیفه هدایت میلگرد را یک جک هیدرولیکی بر عهده دارد. پس از رول شدن میله ها به قفسه های نورد و سپس به پایه های آج منتقل می شوند. تریدینگ میله گرد درجه A2 در همان مرحله نورد میله انجام می شود. اما برای درجه A3، تردینگ پس از سرد شدن میله ها انجام می شود. در مرحله بعد میلگرد 16 را به طول دلخواه که معمولاً برابر با 12 متر است برش می دهند.

علامت گذاری روی میلگرد 16 نیشابور

میلگردهای آجدار دارای کدهایی هستند که نحوه ساخت آنها را نشان می دهد. کدها شامل JU، JT، CU، CT و SA هستند. SA به این معنی است که میلگرد از فولاد A4 ساخته شده است. حرف اول J نشان دهنده درجه A2 و حرف C نشان دهنده درجه A3 است. حروف U و T بعد از حروف J و C نشان دهنده روش تولید میلگرد 16 دنده است. از حرف U برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش آلیاژی و حرف T برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش ترمکس استفاده می شود. برای مثال، کد CT روی میلگردهای A3 تولید شده به روش Termax حک می شود. روش آلیاژی از میلگرد سرد و با هوا خنک استفاده می کند. میلگرد 16 دنده به این صورت با همان خواص شیمیایی روی سطح و هسته ساخته می شود. سختی میلگردهای ساخته شده به این روش کمتر از میلگردهای ساخته شده با روش ترمکس است که از شمش فولادی با آنالیز شیمیایی کمتر استفاده می کند.

مدل‌های مختلف آج میلگرد 16 نیشابور

میلگرد دارای برجستگی هایی به نام آج است که آن را شبیه به دوک (کاشی با مقطع متغیر) یا ضربدری (کاشی با مقطع ثابت) می کند. آج ها به طور مساوی در طول میلگرد قرار گرفته اند و حداقل دو ردیف آج افقی در دو طرف رج ها وجود دارد. آج ها مارپیچ یا صلیب شکل هستند و در فواصل مختلف در امتداد میلگرد قرار گرفته اند. همچنین میلگردهای آجدار در امتداد طول میلگرد وجود دارد و باید دنده هایی داشته باشند که هم در جهت عرضی و هم جهت طولی باشند.

به عبارت دیگر، دنده باید به طور یکنواخت در هر دو بخش عمودی و افقی میلگرد پخش شود. علاوه بر این، دنده ها باید به طور مساوی در طول میلگرد قرار گیرند و باید در دو ردیف در دو طرف رج ها قرار گیرند. سپس میلگرد رول می شود تا میله های آجدار آج های عرضی و طولی ایجاد کنند. آج های عرضی نسبت به محور طولی میلگرد دارای زاویه مورب هستند و آج های طولی نیز به صورت یکنواخت، یکنواخت و پیوسته به موازات محور طولی میلگرد ایجاد می شوند. بنابراین میلگرد 16 نیشابور آجدار بر اساس نوع آج به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود:

  • آجدار موازی
  • آجدار مرکب

مقامت کششی نهایی میلگرد 16 اجدار

مقاومت کششی میلگرد 16 آجدار حداکثر نیرویی است که میلگرد قبل از شکستن می‌تواند تحمل کند. حداقل مقاومت کششی نهایی میلگردهای آجدار مارپیچ (گرید 340)، آجدار متقاطع (گرید 400) و آج مرکب  500 به ترتیب برابر با 340 مگاپاسکال، 400 مگاپاسکال و 500 مگاپاسکال است.

وزن هر شاخه میلگرد 16 اجدار نیشابور

وزن یک شاخه 16 باری در جدول زیر آمده است. دانستن وزن هر شاخه میلگرد 16 می تواند به محاسبه قیمت هر شاخه میلگرد 16 کمک کند.

وزن میلگرد 16 نیشابور 19 کیلوگرم

قیمت هر شاخه میلگرد 16

میلگرد آجدار 16 رایج ترین نوع میلگرد است و معمولاً در اندازه های استاندارد a3 (400 آج و 420 آج) یافت می شود. انواع دیگر میلگردها مانند میلگرد مارپیچ با آج 320 و 350 نیز عرضه شده است. میلگردی که در ساختمان سازی کاربرد دارد را می توان از مراکز معتبر خریداری نمود. همین میلگرد که گرید A2 است، از چهار کارخانه مختلف تقریباً یکسان قیمت دارد، اما میلگرد با گرید A4 کمی گرانتر است. کارشناسان بر این باورند که این فولاد به دلیل اینکه از میله های ضخیم تری نسبت به سایر انواع فولاد ساخته شده است از ارزش ویژه ای برخوردار است. کارخانه استیل خراسان میلگرد 16 آجدار نیشابور را به کیفیت بالا تولید می‌کند. قیمت هر شاخه میلگرد 16 با توجه به وزن آن مشخص می‌شود و شما ابتدا می‌بایست وزن هر شاخه میلگرد 16 نیشابور را بدست آورید و در قیمت هر کیلو میلگرد ضرب نمایید. ما در مشهد فولاد توس قیمت روز میلگرد 16 نیشابور را درج می‌کنیم. برای استعلام قیمت دقیق هر شاخه میلگرد 16 آجدار می‌توانید با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری پست