قیمت میلگرد

میلگرد 16 آجدار نیشابور نمونه‌ای از میلگردهایی است که شرکت فولاد خراسان تولید می‌کند. این سایز میلگرد از متداول‌ترین میلگردهایی است که در صنعت ساختمان کاربرد دارد. برای تهیه و خرید این میلگرد می‌توانید با مشهد فولاد توس در تماس باشید. ما در مشهد فولاد توس خدمات فروش و ارسال میلگرد را در سراسر ایران و  خارج از ایران ارائه می‌دهیم و برای دریافت آن می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

قیمت میلگرد 16 نیشابور در کارخانه

آخرین تغییرات: ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)آنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 16 نیشابورشاخه آجدار12 متری10519A320,410

قیمت میلگرد 16 نیشابور در انبار مشهد

آخرین تغییرات: ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)کارخانهآنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 16 آجدارشاخه 12 متری10519میلگرد نیشابورA321,100 بدون تغییر

مشخصات میلگرد 16 نیشابور

یکی از مواردی که هنگام خرید میلگرد 16 آجدار نیشابور مهم تلقی می‌شود، آشنایی کامل با مشصخات میلگرد نیشابور است. اگر می‌خواهید انتخابی هوشمندانی داشته باشید نیاز است از تمامی ویژگی‌های این میلگرد شناخت کافی داشته باشید. در جدول زیر مشخصات میلگرد 16 نیشابور را قرار داده‌ایم:

قطر میلگرد ۱۶ آجدار نیشابور ارتفاع آج عرضی طول آجر عرضی قطر بیرونی گام ارتفاع آج طول آج
استاندارد رواداری  استاندارد رواداری
۱۵

۰/۳+

۰/۵-

۱/۵ ۰/۵ ± ۱/۵ ۱۸ ۸ ۱/۵ ۲

 

نحوه ساخت میلگرد آجدار 16 نیشابور

ساخت میلگرد 16 نیشابور توسط نورد گرم انجام می‌شود. برای تولید میلگرد آجدار شمش‌های فولادی تهیه شده و سپس در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند تا ذوب شوند و برای قرار گرفتن در کوره هدایت می‌شوند.

وظیفه هدایت میلگرد را یک جک هیدرولیکی بر عهده دارد. پس از رول شدن میله ها به قفسه های نورد و سپس به پایه های آج منتقل می شوند. تریدینگ میله گرد درجه A2 در همان مرحله نورد میله انجام می شود. اما برای درجه A3، تردینگ پس از سرد شدن میله ها انجام می شود. در مرحله بعد میلگرد 16 را به طول دلخواه که معمولاً برابر با 12 متر است برش می دهند.

علامت گذاری روی میلگرد 16 نیشابور

میلگردهای آجدار دارای کدهایی هستند که نحوه ساخت آنها را نشان می دهد. کدها شامل JU، JT، CU، CT و SA هستند. SA به این معنی است که میلگرد از فولاد A4 ساخته شده است. حرف اول J نشان دهنده درجه A2 و حرف C نشان دهنده درجه A3 است. حروف U و T بعد از حروف J و C نشان دهنده روش تولید میلگرد 16 دنده است. از حرف U برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش آلیاژی و حرف T برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش ترمکس استفاده می شود. برای مثال، کد CT روی میلگردهای A3 تولید شده به روش Termax حک می شود. روش آلیاژی از میلگرد سرد و با هوا خنک استفاده می کند. میلگرد 16 دنده به این صورت با همان خواص شیمیایی روی سطح و هسته ساخته می شود. سختی میلگردهای ساخته شده به این روش کمتر از میلگردهای ساخته شده با روش ترمکس است که از شمش فولادی با آنالیز شیمیایی کمتر استفاده می کند.

مقامت کششی نهایی میلگرد 16 اجدار

مقاومت کششی میلگرد 16 آجدار حداکثر نیرویی است که میلگرد قبل از شکستن می‌تواند تحمل کند. حداقل مقاومت کششی نهایی میلگردهای آجدار مارپیچ (گرید 340)، آجدار متقاطع (گرید 400) و آج مرکب  500 به ترتیب برابر با 340 مگاپاسکال، 400 مگاپاسکال و 500 مگاپاسکال است.

وزن هر شاخه میلگرد 16 اجدار نیشابور

وزن یک شاخه 16 باری در جدول زیر آمده است. دانستن وزن هر شاخه میلگرد 16 می تواند به محاسبه قیمت هر شاخه میلگرد 16 کمک کند.

وزن میلگرد 16 نیشابور 19 کیلوگرم

اشتراک گذاری پست