قیمت میلگرد

میلگرد آجدار برای استحکام بیشتر سازه های بتنی استفاده می‌شود. میلگردها به دو نوع آجدار و ساده تقسیم می‌شوند. میلگرد 20 نیشابور دارای شیارهایی در سطح خود است که باعث ایجاد اصطکاک شده و از لغزش بتن جلوگیری می‌کند. این نوع میلگرد نسبت به نوع ساده آن تماس بیشتری با بتن دارد. برای ساخت 20 میلگرد آجدار باید از فولاد کامل استفاده شود. میلگرد آجدار از یک سری میلگردهای بلند و نازک ساخته می‌شود. انواع مختلفی از میلگرد آجدار بر اساس میزان استحکام آن وجود دارد. میلگردها بر اساس میزان استحکام میلگرد  به 3 نوع A2، A3 و A4 طبقه بندی می‌شوند که A3 رایج ترین آنها هستند.

قیمت میلگرد 20 نیشابور در کارخانه

آخرین تغییرات: ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)آنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 20 نیشابورشاخه آجدار12 متری6929A320,410

قیمت میلگرد 20 نیشابور در انبار مشهد

آخرین تغییرات: ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)کارخانهآنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 20 آجدارشاخه 12 متری6829میلگرد نیشابورA321,100 بدون تغییر

قیمت سایزهای دیگر میلگرد نیشابور را از اینجا ببینید

روش تولید میلگرد آجدار 20 نیشابور

میلگردهایی که بعد از حرف U حرف “J” دارند (مانند JU) با 20 آج ساخته می‌شوند. میلگردهایی با حرف “T” بعد از حرف “U” (مانند TU) با 16 آج ساخته می‌شوند. از حرف U برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش آلیاژی استفاده می‌شود و حرف T برای شناسایی میلگردهای تولید شده به روش آلیاژی استفاده می‌شود. شناسایی میلگرد تولید شده با استفاده از روش ترمکس برای مثال روی میلگردهای A3 تولید شده به روش ترمکس کد CT حک می‌شود. در روش آلیاژی، میلگرد در فضای باز خنک می‌شود. فروآلیاژها برای تولید میلگردهای 20 آج به شمش های فولادی اضافه می‌شوند که خواص شیمیایی یکسانی در سطح و هسته دارند. سختی میلگرد 20 آج تولید شده به این روش کمتر از میلگرد تولید شده به روش ترماکس است. در روش ترماکس تولید میلگرد آجدار، بعد از اینکه رول شد و همچنان قرمز شد، از تونل آب پاش عبور می‌کند. در این روش از شمش‌های فولادی با آنالیز شیمیایی کمتر استفاده می‌شود و به همین دلیل میلگرد به این روش خنک می‌شود.

انواع آج میلگرد آجدار 20 نیشابور

میلگرد از انواع مختلفی از مفتول های فلزی ساخته می‌شود که خواص متفاوتی دارند. یکی از انواع میلگردها میلگرد A2 نام دارد. استحکام تسلیم و استحکام کششی بالاتری نسبت به میلگرد A3 دارد و سخت تر از میلگرد A4 است. همچنین الگوی آج متفاوتی نسبت به میلگرد A3 و A4 دارد. میلگرد آجدار تنش تسلیم بیشتری نسبت به میلگرد معمولی دارد، به این معنی که می‌تواند قبل از شکستن نیروی بیشتری را تحمل کند.در میزان تغییر شکل پلاستیک بین میلگرد آجدار درجه 20 A3 و میلگرد A2 درجه 20 تفاوت وجود دارد. نوع A3 میلگرد شکننده تر است، در حالی که نوع A2 نرم تر است. شکل آج های میلگرد A4 مرکب است. این به این معنی است که آنها تعداد زیادی آج کوچک و فردی دارند. این میلگردها به عنوان میلگردهای سخت طبقه بندی می‌شوند، به این معنی که دارای تنش تسلیم بسیار بالا (500 مگاپاسکال) و مقاومت کششی نهایی بالایی (650 مگاپاسکال) هستند. اگرچه استفاده از میلگرد 20 آجدار درجه A4 در ساخت انواع سازه ها به جز دیوارهای برشی و قاب های خمشی خاص بلامانع است، اما در صورت نیاز به ساخت چیزی که در معرض آن قرار می‌گیرد، استفاده از میلگرد سخت تری ایده خوبی است.

مشخصات میلگرد 20 آجدار نیشابور

میلگرد 20 نیشابور، دارای قطر اسمی (d) 20 میلی متر و مقطع اسمی 314 میلی‌متر مربع است. وزن میلگرد 20 آجدار نیشابور، 20 گرم بر متر یا 47.2 کیلوگرم بر متر است. میلگرد می‌تواند تحمل وزنی 5±% داشته باشد. میلگرد 20 آجدار نیشابور به صورت شاخه 12 متری ساخته می‌شود و حدود 30 کیلوگرم وزن دارد.

مقاومت کششی میلگرد آجدار 20 نیشابور

استحکام کششی حداکثر نیرویی است که میلگرد قبل از شکستن می‌تواند تحمل کند. حداقل مقاومت کششی نهایی برای میلگرد آجدار مارپیچ (درجه 340)، آج متقاطع (درجه 400) و آج مرکب به ترتیب برابر با 500، 600 و 650 مگاپاسکال است.

عوامل بر نوسانات قیمت میلگرد 20 نیشابور

قیمت میلگرد 20 آجدار نیشابور که از کربن قوی تری ساخته شده و از استحکام بیشتری برخوردار است نسبت به میلگردهایی با قطر مانند میلگرد 14، کمی بالاتر است. علت این امر آن است که عیار میلگرد بر قیمت تأثیر می‌گذارد و میلگردهای درجه A3 گران ترین هستند. قیمت به وزن میلگرد نیز بستگی دارد که برای هر برندی می‌تواند متفاوت باشد. نوسانات ارز می‌تواند از جمله بر قیمت میلگرد 20 آج تأثیر بگذارد. این نوسانات تحت تأثیر مواردی مانند قیمت جهانی فولاد، قیمت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و ساز، روش تولید و میزان میلگرد موجود در بازار است. اگر تقاضا برای میلگرد بیشتر از میزان موجود باشد، قیمت میلگرد 20 آج افزایش می‌یابد.

خرید میلگرد 20 آجدار نیشابور

برای خرید میلگرد آجدار 20 نیشابور از مشهد فولاد توس می‌توانید مراحل زیر را انجام بدهید:

  • تماس با کارشناسان فروش مشهد فولاد توس
  • استعلام قیمت و موجودی میلگرد 20 آجدار نیشابور
  • تعیین میزان ظرفیت میلگرد 20 نیشابور
  • ثبت سفارش خرید میلگرد آجدار 20 نیشابور
  • تعیین محل دریافت بار
  • پرداخت هزینه‌
  • ارسال بار توسط مشهد فولاد توس
  • دریافت بار در محل تعیین شده

کارشناسان ما در مشهد فولاد توس از هنگام خرید محصول تا هنگام دریافت محصول در کنار شما خواهند بود تا با اطمینان بیشتری محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید.

 

اشتراک گذاری پست