قیمت میلگرد

قیمت میلگرد 22 نیشابور در کارخانه

آخرین تغییرات: ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)آنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 22 نیشابورشاخه آجدار12 متری5636A320,410

قیمت میلگرد 22 نیشابور در انبار مشهد

آخرین تغییرات: ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۸


سایزحالتتعداد شاخه (در بندیل)وزن هر شاخه (12 متری)کارخانهآنالیز قیمت (تومان) نوسانات (تومان) خرید
میلگرد 22 آجدارشاخه 12 متری5536میلگرد نیشابورA321,100 بدون تغییر

قیمت سایزهای دیگر میلگرد نیشابور را از اینجا ببینید

در مورد میلگرد آجدار 25 نیشابور چه می‌دانید؟

از میلگرد آجدار 25 نیشابور برای استحکام بیشتر سازه های بتنی استفاده می‌شود. میلگرد آجدار دارای شیارهایی در سطح خود می باشد که باعث می‌شود بتن محکم‌تر در جای خود بماند و از میلگرد ساده کارایی بیشتری دارد. میلگرد از فولاد سرد و سخت ساخته شده است. میلگردهای ساخته شده از مواد مختلف در اندازه‌های مختلف و دارای مقاومت‌های متفاوت هستند. میلگرد آجدار 25 نیشابور از جمله مقاطع فولادی هستند که بر اساس استانداردهای تعیین شده از سوی کشورهای ژاپن، وسیه، آمریکا  اروپا تولید می‌شود. لازم به ذکر است میلگرد 25 آجدار نیشابور بر اساس استاندارد روس تولید می‌شود و به صورت آنالیزهای A2, A3 و A4 تولید می‌شود.

نحوه ساخت میلگرد 25 آجدار

برای ساخت میلگرد به روش نورد گرم، یک شمش فولادی ذوب شده و سپس با استفاده از غلتک به شکل دلخواه در می آید. این کار چندین بار تکرار می شود تا میلگرد به اندازه دلخواه برسد. بعد از اینکه میلگردها رول شدند، به قفسه هایی منتقل می شوند که به راحتی حرکت می کنند. سپس به پایه های آج داری منتقل می‌شوند تا به طول دلخواه بریده شوند.

روش تولید میلگرد آجدار 25 نیشابور طبق استانداردهای تعیین شده

میلگردهایی با کدهایی مانند JU، JT، CU، CT و SA به روش‌های مختلفی ساخته می شوند که هر یک نشان دهنده روش استاندارد تولید میلگرد نیشابور است. حرف J مخفف میلگردهای درجه A2 و C مخفف میلگردهای درجه A3 است. حروف U و T حک شده بعد از این حروف نشان دهنده روش تولید 25 میلگرد آجدار است. برای میلگرد 25 آجدار تولید شده به روش آلیاژی از حرف U و برای میلگرد آجدار تولید شده به روش ترمکس از حرف T استفاده می شود. روی میلگردهای A3 تولید شده به روش ترمکس حرف C (کد CT) حک می شود. در روش آلیاژی، میلگرد در هوای آزاد خنک می شود. فروآلیاژها به بیلت فولادی اضافه می شوند تا 25 میلگرد آجدار ایجاد شود. میلگرد آجدار ایجاد شده در این روش دارای همان خواص شیمیایی روی سطح و هسته است. سختی میلگرد 25 آجدار ایجاد شده به روش آلیاژی نسبت به روش ترمکس کمتر است. برای تولید میلگرد با آجدار از روش ترماکس استفاده می شود. بعد از اینکه میلگرد رول شد و همچنان قرمز شد، از تونل پاشش آب عبور داده می شود تا خنک شود. میلگرد ساخته شده با فولاد THERMEXحاوی مواد شیمیایی مضر کمتری است.

مشخصات میلگرد 25 آجدار نیشابور

میلگرد 25 آجدار نیشابر از قطر اسمی 25 میلی‌متر برخوردار است. سطح مقطع آن به 491 میلی‌متر می‌رسد. وزن آن در یک شاخه برابر با 47 کیلوگرم می‌باشد. در جدول زیر مشخصات کامل میلگرد 25 آجدار نیشابور  را مشاهده خواهید کرد:

وزن میلگرد آجدار نیشابور 47 کیلوگرم
تعداد شاخه در بندیل 43 شاخه
نوع آنالیز میلگرد آجدار 25 نیشابور A3

 

مشخصات تکمیلی میلگرد آجدار 25 نیشابور

مشخصات تکمیلی میلگرد آجدار 25 نیشابور به صورت کامل در جدول زیر قرار گرفته است.

مشخصات آج مشخصات سطح مقطع
                                                         آج یکنواخت آج دوکی سطح نسبی 0.056
پهنا 1.5 2.5 زاویه آج دوکی 45 درجه
ارتفاع 1.5 1.63 زاویه آج یکنواخت 45 درجه

 

کاربرد میلگرد اجدار 25 نیشابور

میلگردها در مکان‌های مختلف ساختمانی و سایر پروژه‌ها مانند پل‌ها و ایستگاه‌های BRT مورد استفاده قرار می‌گیرند. میلگردها گاهی به شکل های جدید استفاده می شوند که برای جوشکاری مناسب نیستند و زمانی که این اتفاق می افتد، میلگرد 25 آجدار گزینه خوبی است.

خواص مکانیکی میلگرد آجدار 25 نیشابور

میلگرد 25 آجدار دارای حداکثر مقاومت کششی 25000 پوند است. حداقل استحکام کششی نهایی میلگرد آجدار مارپیچ (درجه 340)، دنده متقاطع (گرید 400) و دنده مرکب به ترتیب 500، 600 و 650 پوند است. تنش تسلیم میلگرد آجدار 25 حداکثر نیرو است. که می تواند بدون تغییر شکل دائمی میلگرد روی آن اعمال شود. اگر نیروی اعمال شده از تنش تسلیم میلگرد بیشتر شود، میلگرد برای همیشه تغییر شکل می دهد. حداقل استحکام تسلیم بر حسب مگاپاسکال برای میلگردهای آج 340، 400 و 500 به ترتیب 340، 400 و 500 است.

اشتراک گذاری پست