وضع تعرفه بر واردات فولاد در امريكا

وضع تعرفه بر واردات فولاد در امريكا

وضع تعرفه بر واردات فولاد در امريكا

🔷 وضع تعرفه بر واردات فولاد در امريكا كلاف گرم آتي در بورس شانگهاي را نزولي كرد و به دنبال ان بازار نقدي نيز با افت قيمت مواجه شد.

🔶بازار داخلی

به گزارش متال بولتن امروز 9 مارس كلاف گرم در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 70 یوان نسبت به روز قبل 3930 تا 3960 يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش 50 یوان نسبت به روز گذشته به 3910 تا 3980 يوان رسيد .
وضع تعرفه 25 درصدي بر واردات فولاد به امريكا؛ شرايط منفي بازار را كه در اثر بالا بودن موجودي كلاف گرم ايجاد شده بود تشديد كرد و باعث ايجاد فشار بيشتر بر بازار نقدي چين گرديد.
به اين ترتيب در طول هفته جاري در شانگهاي كلاف گرم با 200 تا 210 يوان و در تيانجين 190 يوان كاهش نسبت به هفته قبل به ثبت رساندند.
در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 80 یوان کاهش نسبت به روز قبل به 3803 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.34 یوان می باشد.

🔶 بازار صادرات

شاخص کلاف گرم صادراتی چين امروز با کاهش 2.91 دلارنسبت به روز قبل به 608.13 دلار FOB رسید.
در بازار صادرات بيشتر فولادسازها عرضه به بازار را متوقف كردند و تنها يك توليد كننده پيشنهاد 610 دلار FOB ارايه نمود و يكي ديگر از صادركننده ها حتي به 605 دلار FOB هم كاهش قيمت داد اما خريداري وجود نداشت.
خريدارها نيز در اقدام متقابل از ارايه پيشنهاد خريد خودداري كردند.
انتظار مي رود در هفته اينده چيني ها تحت فشار ذخاير بالاي كلاف گرم در انبارها،قيمتهاي خود را كاهش دهند و به 600 دلار FOB برسانند كه 20 دلار پايين تر از هفته جاري است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *